אודותינו

אנו קבוצת מטפלים בתחום בריאות הנפש, העובדים במקומות שונים ברחבי הארץ.

יש בינינו פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים שהם פסיכותרפיסטים, מטפלים זוגיים ומטפלים משפחתיים מוסמכים.

באמצעות השתתפותנו במיזם ט.נ.א., אנו מעניקים טיפול נפשי מקצועי ופרטי בהבטחת סודיות, במחיר מוזל ובפריסה ארצית. הטיפול מוענק לילדים, לנוער ולאוכלוסייה הבוגרת, ליחידים, זוגות ולמשפחות.

כולנו בעלי תעודות הסמכה מוכרות – מספרי הרישוי מופיעים בכרטיסים האישיים של כל מטפל. אנו עובדים בקליניקות הפרטיות שלנו, ורובנו בעלי ותק ובעלי ניסיון רב הן בטיפול פרטי והן בשירות הציבורי (בעבר ובהווה).

התאגדותנו המשותפת במסגרת ט.נ.א., מאפשרת לנו להציע לציבור הרחב התמחויות מגוונות, טיפול במצוקות שונות וקשת רחבה של שיטות טיפול, כפי שניתן לראות בכרטיסים האישיים.

עם החלת הרפורמה בבריאות הנפש , ביולי 2015, השתמשנו בנסיוננו הקודם כמטפלים, שעבדו באופן פרטי עם קופות החולים השונות (כללית, מכבי, מאוחדת ולאומית ). מתוך אחריותנו המקצועית, חברנו להקמת מיזם בעל עקרונות דומים בשוק הפרטי.

מטרתנו היא להמשיך לאפשר נגישות לטיפול נפשי על ידי מטפלים מוסמכים, תוך הבטחת סודיות, ללא תלות במתן אבחנה, ללא צורך בהמתנה ובמחיר מופחת.

במסגרת ט.נ.א, אנו מציעים טיפול בעלות מופחתת לכל מי שאינו מעוניין לפנות לקופת החולים, ושמתקשה לעמוד בתעריפים הגבוהים של השוק הפרטי.

מתוך תפיסה חברתית, אנו עושים כל מאמץ לקיים אתר שיעניק טיפול נפשי אפשרי, בפריסה ארצית נרחבת ככל האפשר.

המטפלים העצמאיים של ט.נ.א. מתנהלים בנפרד, אך מחויבים כקבוצה לשמירה על מקצועיות האתר ועל המשך דרכו הערכית.

לקבוצה יש ועד נבחר, מנהלת אתר וצוותי מתנדבים, הפועלים לקידום איכותו של האתר ולקידום הבאת המודעות לקיומו לצבור הרחב ולתועלת ציבור הפונים.

למי מיועד הטיפול, כיצד פונים וכמה זה עולה? מידע נוסף תמצאו בעמוד שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

למי מיועד הטיפול?

הטיפול מיועד לכל אדם הזקוק לעזרה נפשית בשל קשיים שונים בחיים, ולכל מי שמעוניין בהתפתחות ובצמיחה אישית.

אנו מציעים טיפול פרטני לגילאים שונים – ילדים, מתבגרים ומבוגרים, וגם טיפול בזוגות וטיפולים משפחתיים.

אנחנו מטפלים במצוקות חיים כמו טראומה, מחלה, אבל, פרידות, לחצים, דיכאון, חרדות, מחשבות טורדניות, קשיים ביחסים בינאישיים; בבעיות הנלוות למצבים שונים בחיים – הורות, עבודה, זוגיות, לימודים; וגם במצוקות חריפות, המפריעות למהלך החיים (הפרעות אכילה, פגיעות מיניות וכדומה).

למה הקמנו את ט.נ.א.?

ב-1.7.15 יצאה לדרכה הרפורמה בבריאות הנפש, שבמסגרתה הועבר הטיפול הנפשי לאחריותן של קופות החולים בישראל. קופות החולים מציעות טיפול בשירות הציבורי ובקליניקות של המטפלים העצמאיים, שהתחייבו בחוזי עבודה עמן כספקי שירות..

בעידן הרפורמה בולט השנוי בהגדרת הטפול הנפשי תחת הרגולציה של קופות החולים. הזכאות לטיפול מוגדרת לפי מודל רפואי: הצעת טיפול נפשי לאנשים הסובלים ממצוקות, שיש להן אבחנה פסיכיאטרית או חשד לאבחנה כזו. מיותר לציין, שלא כל אלו החשים צורך בטיפול, נמנים על קטגוריה זו.

הרפורמה במתכונתה הנוכחית מותירה ללא מענה ראוי, אנשים החפצים בטפול תחת המודל הפסיכותרפויטי. היא אינה מספקת פתרון לאנשים רבים, החווים מצוקה או רוצים בהתפתחות ובצמיחה אישית, ומעוניינים בטיפול נפשי ללא אבחנה פסיכיאטרית וללא "תוויות", תוך שמירה על פרטיות ועל חיסיון.

אז מה אנחנו מציעים?

כחברי ט.נ.א. אנו מציעים טיפול נפשי אפשרי, שאינו תלוי אבחנה פסיכיאטרית ובהבטחת סודיות  לכל מי שחפץ בכך.

אנו מציעים את הטיפול בעלות מוזלת לעומת מחירי השוק הפרטי, לתקופת זמן ארוכה ומשמעותית, תוך אפשרות להמשיכו לאחר מכן בתנאים שייקבעו מראש בהסכמה הדדית בין מטופל למטפל.

הטיפול יתבסס על תהליך אישי וקשר ייחודי, קרוב ומעמיק. הוא יתקיים בקליניקה הפרטית של המטפל  חבר ט.נ.א והמשכו ייקבע בהחלטה משותפת של המטופל ושל המטפל.

כל אחד מהמטפלים הרשומים מתחייב לפנות מספר שעות שבועיות בסידור העבודה האישי שלו לפונים באמצעות האתר, ולהעניק להם טיפול כמיטב יכולתו המקצועית ובתנאי התשלום התקפים עבור פניות מאתר ט.נ.א בלבד.

כיצד פונים?

הפניות למטפלים הן לפי בחירה. ניתן לבחור כל מטפל מרשימת המטפלים המופיעה באתר ט.נ.א , באופן עצמאי וללא צורך בהפניה או בהתחייבות. תוכלו לאתר מטפל המתמחה בתחום מסוים לפי רשימת ההתמחויות שבדף הבית.

בכרטיסים האישיים של כל מטפל מופיעים תחומי ההתמחות, גישתו הטיפולית, כתובתו ומספר הטלפון שלו ליצירת קשר ראשוני. כמו כן ניתן לחפש את המטפל המתאים בעזרת חלונות החיפוש והאינדקסים המופיעים באתר.

כמה זה עולה?

מידע על עלות הטיפול למטופלים המגיעים דרך אתר ט.נ.א, תמצאו בעמוד תעריפים.