טיפול נפשי אפשרי: עכשיו יותר מתמיד

כתבת מערכת

 

טיפול פסיכולוגי במחיר מופחת

 

גם בעידן שבו טיפול פסיכולוגי הוא עניין שגור, רבים נמנעים מכך בגלל שתי סיבות עיקריות: עלות גבוהה של טיפול פרטי, והיעדר החיסיון בטיפול המוזל בקופות החולים. מיזם "טנא" מאפשר לבחור מטפל מוסמך מתוך אינדקס מטפלים ארצי – וליהנות מכל היתרונות של טיפול פרטי, זמין ודיסקרטי במחיר מופחת משמעותית.

 

טוב או רע לחיות במאה ה-21? די ברור שטוב: אנו נהנים מטכנולוגיות מסחררות, מרפואה מתקדמת, מחיים נוחים של שפע (במידה זו או אחרת) ומביטחון יחסי. יחד עם זאת, קצב החיים המטורף, המטלות הרבות, עודף הגירויים והרעשים והלחץ המתמיד סביב עבודה, קריירה וחיי משפחה, מביאים עימם לא מעט מצוקות נפשיות. בעולם המערבי כולו אנו עדים לעלייה מתמשכת בתופעות של דחק (סטרס), חרדה, דיכאון וקשיי התמודדות מול בעיות אישיות ורגשיות שונות הנובעות מאופי החיים המודרניים. גם בימים עברו בני אדם סבלו ממצוקות ומקשיים נפשיים, אולם כיום, למנגנוני ההתמודדות הטבעיים שלנו יש עזרה מבחוץ: טיפול נפשי מוסמך ומבוסס מחקרית, הניתן על ידי מטפלים מומחים בתחומם, וחשוב לא פחות: נגיש וזמין מתמיד.

 

בונוס לאיכות החיים

 

כיום, הסטיגמה שליוותה בעבר את המונח "טיפול נפשי" הולכת ונעלמת. יותר ויותר אנשים מבינים שלהיעזר במטפל מוסמך, פסיכולוג או פסיכותרפיסט, זהו בונוס לאיכות החיים שהעידן שלנו מאפשר, ויותר מכך – שהנפש שלנו זקוקה לתחזוקה שוטפת ממש כמו הגוף. תהיו בטוחים, שבין מאות ואף אלפי האנשים שאתם רואים מדי יום, במשרד, ברכבת, בבית הקפה ובכל מקום אחר, “מסתתרים" אנשים רבים שהחליטו לשים קץ לתחושות הרעות ולהתחיל לשלוט בחייהם. הם התגברו על החששות ועל העכבות ויצאו למסע טיפולי אצל פסיכולוג קליני או מטפל מוסמך אחר בתחום בריאות הנפש. עבור רבים מהם, היציאה למסע הזה הייתה היום הראשון בחלק החדש של חייהם.

 

סדר באני הפנימי

 

איך יכול טיפול פסיכולוגי לסייע לנו? בין אם מדובר במשברים אישיים, פרידות ומצוקות שונות, בהתבוננות ביחסים הבינאישיים, בייעוץ לפני החלטות גורליות או בצורך לטפל בחרדה, בהתמכרויות וכדומה – המפגש הטיפולי נסב סביב שיחות אישיות עם איש מקצוע המתמחה בטיפול בנפש, ובמילים פשוטות: מי שיכול לעזור לנו לעשות "סדר בבלגן" בתוך האני הפנימי שלנו. טיפול פסיכולוגי יכול להיטיב איתנו בכל מקרה שבו אנו חשים כי איכות החיים שלנו נפגעת, זקוקים לאיזון, מרגישים צורך באוזן קשבת ומבקשים לחלוק את המצוקה ואת הדכדוך עם מטפל שיאפשר לנו ולהחזיר את חיינו למסלול היום-יום.

 

בקרב הציבור הרחב בישראל, הדעה הרווחת היא שסיוע פסיכולוגי הוא דבר מבורך, אך לא נגיש מספיק לאלו הזקוקים לו, וזאת משתי סיבות עיקריות: האחת – יוקר הטיפול בשוק הפרטי, והשנייה – היעדר החיסיון בטיפולי בריאות הנפש הניתנים במסגרת קופת חולים ומופיעים באופן גלוי בתיק הרפואי של המטופל. ואכן, די בשתי סיבות אלו כדי לגרום לרבים להימנע מלפנות לעזרה, דווקא בתחום שבו עזרה חיצונית ומקצועית היא קריטית לרווחה האישית ולניהול חיים תקינים.

 

השינוי מתחיל ב"טנא"

 

המענה לכך מגיע ממיזם "טנא": אתר של פסיכותרפיסטים מוסמכים, שחברו יחד כדי להעניק לכלל הציבור טיפול בעלות מופחתת לפרק זמן קצוב. ראשי התיבות של "טנא", טיפול נפשי אפשרי, משקפים את התפיסה: בבסיס ההתארגנות המיוחדת הזאת עומדת השאיפה לאפשר לכולם טיפול ברמה הגבוהה ביותר, בחיסיון מלא, בזמינות מידית ובמחיר מופחת. כל המטפלים ב"טנא" הם אנשי מקצוע מיומנים – פסיכולוגים קליניים ועובדים סוציאליים פסיכותרפיסטים, מטפלים זוגיים ומטפלים משפחתיים – העובדים בקליניקות פרטיות ומאפשרים לכולם לקבל טיפול פרטי במחיר קרוב לזה שמציעה הרפואה הציבורית, ומשתלם מאוד בהשוואה לטיפול הפרטי. מטפלי טנא פרוסים ברוב חלקי הארץ ולרבים מהם תחומי התמחות ספציפיים הקשורים למצבי חיים שונים, לתקופות בחיים, למגדרים ועוד, עם התמחויות בטיפול בילדים, בבני נוער, בבוגרים ובבני הגיל השלישי.

 

אינדקס מטפלים מקיף

 

איך בוחרים את המטפל המתאים? לשם כך כולל אתר "טנא" אינדקס מטפלים מקיף, המאפשר לאתר את איש המקצוע הנכון לכם לפי מיקום גיאוגרפי, אופי הבעיה, תחום התמחות של המטפל ועוד. בכרטיס האישי של כל מטפל תוכלו לקרוא עליו, להתרשם מההכשרה, הוותק והניסיון המקצועי שלו וליצור עימו קשר ישיר באמצעות הדואר האלקטרוני או מספר הטלפון המופיעים באתר. כל אחד ממטפלי "טנא" מחויב להעניק לכם סדרת טיפולים במחיר מופחת ועם כל היתרונות של טיפול פרטי, דיסקרטי ונגיש – מתוך אמונה שלכל אחת ואחת מגיע טיפול נפשי איכותי, אמין ואפשרי. אם בחרתם מטפל, ומסיבה כלשהי אתם מעוניינים לשנות את הבחירה לאחר התחלת הטיפול – אין בעיה. תמיד תוכלו לאתר באינדקס "טנא" פסיכולוג אחר שמתאים לכם יותר. אז אם נמנעתם עד עכשיו מלקבל עזרה, "טנא" מסיר עבורכם את כל המכשולים. ואולי, זהו היום הראשון בחלק החדש של חייכם.

נשלח ב מאמרים